Zielona Chata


ZIELONA CHATA  wyposażona jest w ogrzewanie powietrzne, nadmuchowe zasilane gazem ziemnym oraz kasetę kominkową połączoną z dwoma kaflowymi akumulatorami ciepła, która doskonale funkcjonuje i bardzo dobrze spełnia swoje zadanie.

Parter stanowi jedno przestronne pomieszczenie (ok. 60m2), w którym jest wydzielona część kuchenna z jadalnią i dużym 12-osobowym stołem oraz część wypoczynkowa z kominkiem.

Na poziomie parteru znajduje się również :
- niewielka łazienka z toaletą i kabiną prysznicową,
- garderoba na obuwie i odzież wierzchnią,
- weranda z dużym tarasem, z którego poprzez dwudziestometrowej szerokości pas lasu oddzielający dom od plaży, można obserwować przepiękne zachody słońca.

W górnej części domu znajdują się:
- 3 sypialnie wyposażone w dwa podwójne tapczany typu "finka" oraz jedno drewniane łóżko każda,
- łazienka,
- spory holl.

W części przyziemnej wykonanej z betonu i granitu znajduje się:
- sauna elektryczna,
- pomieszczenie techniczne,
- duży garaż na dwa auta (trzecie mieści się na podjeździe do garażu).

Otoczenie chaty (ok. 900m2) stanowi w przeważającej części sosnowy las, w którym znajdują się różne urządzenia – duży grill-dach, stół biesiadny, ławy, duży grill, wędzarnia, różnego rodzaju huśtawki dla dzieci, bujana ława oraz kilka hamaków.

Całość jest ogrodzona solidnym płotem zapewniającym bezpieczeństwo.

Część mieszkalna została zbudowana z naturalnych materiałów organicznych.

 - konstrukcja ścian zrębowa, wykonana ze świerka syberyjskiego, pozyskanego na zachodniej Syberii, tam też sprefabrykowana i przewieziona do Pobierowa,

 - poszycie dachu wykonane ze strzechy trzcinowej z surowca miejscowego,

 - izolacja wykonana z ekofibru - odpowiednio spreparowanego włókna celulozowego.

 Brak w konstrukcji domu jakichkolwiek przegród nieprzepuszczalnych (typu folie, papy, itp.), otoczenie sosnowego lasu oraz usytuowanie chaty w strefie ciągłego, bezpośredniego wpływu morza stwarza w domu specyficzny mikroklimat oraz niespotykaną w innych domach, przyjazną inhalującą atmosferę.

 Przebywając w "Zielonej Chacie" skorzystacie Państwo z fenomenu jakim niewątpliwie jest odkrycie austriackiego badacza natury Johana Grandera, dotyczące rewitalizacji (ożywiania) wody www.grander.com.

 Istnieje również możliwość skorzystania z vioforoterapii uaktywniającej naturalną zdolność organizmu do regeneracji www.medandlife.pl.

 Mówiąc krótko nawet kilkudniowy pobyt w Zielonej Chacie pozwoli Państwu odkryć wiele korzyści jakie daje życie w symbiozie z naturą i sprawi że wyjedziecie zregenerowani, ubogaceni i pełni sił witalnych - czego sami wraz z naszymi gośćmi wielokrotnie doświadczamy. Dłuższy pobyt pozwala odkryć znacznie więcej korzyści - w wielu przypadkach nieprzewidywalnych - oraz uświadamia ile tracimy oddalając się od natury i bezkrytycznie wprowadzając w swoje życie postęp cywilizacyjny.

Dojazd do Pobierowa może Państwu ułatwić  www.flixbus.pl/autobusy/pobierowo, .

 

 

 


Galeria

wykonanie: Netidea.pl - Projektowanie Stron